OPAKOWANIA

 

 

Opakowania dla każdego z olejków są tworzone z ekologicznego papieru CRUSH

Seria tych papierów powstała stosunkowo niedawno. Włoska firma Favini tworzyła go 18 miesięcy, w tym czasie wymyślano i testowano a później drukowano ten niezwykle ekologiczny papier. W jego składzie znajdziemy pozostałości organicznych substancji, które produkują gospodarstwa domowe. 

15 % zawartości papieru Crush to: kiwi, cytrusy, wiśnia, orzech, lawenda, kukurydza, winogrona i oliwki. Każdy organiczny dodatek inaczej wpływa na strukturę i  wygląd papieru. Wszystkie różnią się też w dotyku.

 

Zwykle takie pozostałości są wykorzystane do użyźniania gleby lub paszy dla zwierząt, w tym przypadku użyte do produkcji papieru zyskały lepsze drugie życie. W fabryce niedaleko Wenecji są przetwarzane i oczyszczane, a cały proces jest w całości ekologiczny, gdyż energia potrzebna do ich wytworzenia pochodzi z własnej elektrowni wodnej. Jest ona odnawialna, pozwala to na zredukowanie emisji CO2 o 20%

Papier Crush ma certyfikację FSC jest wolny od GMO. Proces produkcji i sam papier są chronione europejskimi patentami.

 

Poniżej można zobaczyć film zamieszczony na platformie youtube, gdzie pokazany jest proces powstawania papieru crush na przykładzie cytrusów.


proces tworzenia linii Crush 

Papier Crush został użyty do wewnętrznej części opakowania, które dzięki naszemu oryginalnemu projektowi nie potrzebuje warstwy klejącej.

 

W naszych opakowaniach wykorzystujemy takie kolory jak: 

 

                       

                      KIWI

               CYTRUSY 

   

                WIŚNIA

                MIGDAŁY

          WINOGRONO

 

                 LAWENDA

 

           ORZECH

              OLIWKI 

*kolory na zdjęciach mogą odbiegać od tych rzeczywistych.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl