Gdy dopada mnie zmęczenie i potrzebuję energii 0
Gdy dopada mnie zmęczenie i potrzebuję energii

Jakie olejki mi pomagają, gdy jestem zmęczona i potrzebuję energii?

 

Zdarzają się takie dni, kiedy mam na głowie więcej obowiązków niż zazwyczaj. Czuję się zmęczona, a z innego pokoju woła do mnie sterta ubrań do prasowania. Chwila, a może to jednak naczynia w zlewie? Zakładam słuchawki i kończę opisywać produkt, tylko że za nic na świecie literki nie chcą się same układać w wyrazy, a wyrazy w zdania. Mam tak często, jeżeli coś zaczęłam to muszę to skończyć, a niech mnie wołają te ubrania i naczynia, może im się znudzi. W takich momentach podłączam kabel do laptopa i wpinam go do małego dyfuzora. Woda już tam jest, dolewam olejek eteryczny pomarańczowy, to olejek numer jeden jeżeli chodzi o zmęczenie. Jednak wiem, że nie każdemu on pomoże tak samo jak mi. Pobudza mnie jego energiczny zapach, jest lekko słodki i bardzo intensywny, pachnie nim w całym pokoju. Jeżeli komuś ten zapach się nie podoba to proszę bardzo! Na potrzebę energii dobre są również olejki: cytrynowy, lemongrasowy, amyrisowy, jodłowy i sosnowy. 

Wypisałam tylko te, które sprawdziłam na sobie i które działają. To wszystko zależy od człowieka, jakie zapachy toleruje. Dla mnie cytrusowe olejki są orzeźwiające a dla kogoś innego będzie dobry amyrisowy, czyli drzewny, konkretny, mocny zapach. 

Innym sposobem na dodanie sobie energii i “zmycia” z siebie zmęczenia jest dodanie tych olejków do kąpieli. Kąpiel sama w sobie odpręża, a gdy dodamy poszczególny olejek lub jeszcze lepiej- mieszankę tych olejków, zadziała to na nas bardzo dobrze.

Dla tych, którzy nie mają czasu na kąpiel i chcą natychmiastowego efektu, polecam skropienie chusteczki jedną kroplą wybranego olejku i wąchanie przez moment. Trzeba przy tym pamiętać, aby miejsce skropienia nie stykało się z naszą twarzą.

Aromaterapia potrafi zdziałać cuda, to zdumiewające, że jeszcze przed paroma minutami przed podłączeniem tego dyfuzora nic nie potrafiłam napisać. A teraz? Kończę pisanie tego tekstu i co najlepsze mogłabym się rozpisać jeszcze i jeszcze ;) Niestety naczynia nie przestały mnie wołać…

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl